U našoj je školi danas održan Dan otvorenih vrata pa smo tom prigodom ugostili učenike devetih razreda, naše buduće učenike.
U pratnji svojih nastavnika posjetile su nas sve škole iz naše općine: OŠ Čerin, OŠ Bijakovići i OŠ fra Didaka Buntića u Čitluku.
Na samom početku, srdačno ih je dočekala ravnateljica Adela Škutor zajedno sa suradnicima i djelatnicima.
Naši učenici su sa svojim profesorima pripremili bogat program kojim su nastojali prenijeti što više važnih informacija o školi i programima koje nudi te tako devetašimaolakšati odluku o nastavku školovanja.
Učenici su obišli i kabinete naše škole u kojima je održano prigodno druženje. Također su posjetili sportsku dvoranu koja je nedavno izgrađena i suvremeno opremljena.
U sklopu programa je predstavljen i Klub poduzetnih učenika, koji je nastao unutar predmeta Poduzeće za vježbu, a čine ga učenici koji su iskazali zanimanje za svijet poduzetništva i već pokrenuli svoje projekte. Kroz različita područja njihova interesa pokazali su zavidnu razinu umijeća i poduzetničkoga duha. Učenike je kroz pripremu i realizaciju vodila prof. Andrea Sivrić.
Također smo imali izložbeni prostor Povijesti umjetnosti na kojem su posjetitelji mogli uživati u izložbi crteža, slika i rukotvorina te razgovarati s učenicima naše škole o nastavnom planu i projektima. Učenici su, zajedno s profesoricom Anom Božić, pripremili QR kod koji vas odvodi na zanimljivu IG stranicu, a posjetitelji su imali priliku i nacrtati sebe te se potpisati.
Hvala našim sponzorima Andrea & Giovanni i Union Foods na grickalicama kao i Hercegovačkoj pivovari na vodi Hercegovka.
Na koncu želimo zahvaliti svim djelatnicima i učenicima naše škole koji su se istinski potrudili kako bi ovaj dan učinili ugodnim i korisnim za naše buduće prvašiće.
Tekst: Petra Stojić, I.3
Fotografije: Anamaria Rozić, prof.
Srednja Škola dr. fra Slavka Barbarića, Čitluk



























